• Wywiad z absolwentem ZSKŚiA w Giżycku  Panem Przemysławem Dardzińskim
            • Wywiad z absolwentem ZSKŚiA w Giżycku Panem Przemysławem Dardzińskim

• 23.04.2022 16:16
            • Z okazji jubileuszu 20-lecia Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku kontynuujemy cykl wywiadów z absolwentami szkoły. W związku z tym chcielibyśmy zadać Panu kilka pytań o wspomnienia z czasów, kiedy był Pan jej uczniem.

• Jesteśmy ciekawi, dlaczego wybrał Pan naszą szkołę? Jak ją Pan postrzegał?

Nigdy nie interesowało mnie liceum ogólnokształcące, od zawsze wiedziałem, że moja przyszłość wiązać się będzie z „czymś” technicznym. Wybrałem kierunek, który w tamtym czasie wydawał mi się najbardziej interesujący, czyli architekturę krajobrazu. Dziś moje zainteresowania odbiegają od wyboru sprzed kilku lat jednak wiedza i doświadczenie, które zdobyłem w szkole przydają mi się każdego dnia.

Każdy człowiek, którego spotkaliśmy na swej drodze, każde miejsce, w którym byliśmy  pozostawiają w nas swój ślad. Co w Panu zmieniły lata spędzone w naszej szkole?

Jakie cechy Pana charakteru zostały ukształtowane poprzez doświadczenia z niej wyniesione?

Szkoła średnia to okres, w który wkraczamy jako dzieci, a opuszczamy jako dojrzali ludzie. Czas spędzony w technikum wspominam bardzo dobrze, to miejsce wywarło na mnie ogromny wpływ. Zacząłem poważnie zastanawiać się nad swoją przyszłością, nauczyłem się przede wszystkim bycia konsekwentnym w dążeniu do obranych celów. Myślę, że to również dzięki wielu wspaniałym nauczycielom i ich zaangażowaniu w kształtowanie naszych charakterów dziś jestem w miejscu, w którym jestem.

Jakie rozterki miał Pan w okresie szkolnym?

Tak jak już wcześniej wspomniałem,  zacząłem poważnie zastanawiać się nad swoją przyszłością. Dziś wiem, że nie wszystkie późniejsze wybory były prawidłowe jednak zdobyte doświadczenia składają się na mój dzisiejszy mały sukces.

Czy szczególnie wspomina Pan któregoś ze swoich nauczycieli?

Oczywiście jest ich bardzo wielu, nie chciałbym jednak ich wymieniać. Wydaję mi się, że ci nauczyciele dobrze wiedzą jakim szacunkiem ich darzę pomimo tego, że w czasach szkolnych nie zawsze byłem do końca grzeczny. Z niektórymi utrzymuję kontakt do dziś.

Czy jest jakieś interesujące zdarzenie z tamtych lat, które szczególnie zapadło Panu w pamięć? Jeśli tak, to proszę o nim opowiedzieć.

Jest ich bardzo wiele i ciężko jest wybrać jedno interesujące.

Czy nauka w naszej szkole dała Panu dobrą podstawę do dalszego kształcenia?

Obrałem dokładnie ten sam kierunek studiów inżynierskich, ukończyłem je z bardzo dobrym wynikiem, wniosek jest więc bardzo prosty. Oczywiście sukces wymaga dużo pracy własnej, ZSKŚiA daje bardzo duże możliwości, dla osób które chcą coś osiągnąć.

Czy uważa Pan, że wybór ZSKŚiA był dobrą decyzją?

Nigdy nie miałem wątpliwości co do wyboru szkoły, a jedynie troszkę żałowałem obranego kierunku. Dziś wybrałbym inny, bardziej odpowiadający moim obecnym preferencjom. Szkoły i nauczycieli nie zamieniłbym jednak na nic innego.

Czy może Pan dzisiaj powiedzieć, że udało się Panu połączyć pracę zawodową z pasją?

Wydaję mi się, że tak. Odbyło się to jednak trochę w odwrotnej kolejności, mianowicie to praca i dążenie do bycia najlepszym w swojej branży przerodziło się w dzisiejszą pasję.

Dziękujemy Panu za wywiad i życzymy dalszych sukcesów.