• Aktualności

     • Zawody rejonowe w halowej piłce nożnej
      • Zawody rejonowe w halowej piłce nożnej

      • W dniu 14 stycznia w hali ZSKŚIA odbyły się zawody rejonowe w halowej piłce nożnej w ramach Mistrzostw Województwa W-M SZS. W turnieju wzięły udział trzy zespoły: ZSLiZ Olecko, ZSZ Gołdap i drużyna naszej szkoły, która zajęła pierwsze miejsce pokonując zespół z Gołdapi 5 : 2 i Olecka 3 : 2. Turniej półfinałowy po feriach zimowych 14.02.2020 r.

     • NOCNE IGRASZKI Z NAUKĄ
      • NOCNE IGRASZKI Z NAUKĄ

      • Dnia 5 grudnia 2019r., w wigilię Mikołajek, w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu po raz ósmy odbyły się „Nocne Igraszki z Nauką”. W cieszącym się wśród uczniów popularnością interdyscyplinarnym konkursie wzięło udział 10 drużyn klas I-III. Każda drużyna składała się z pięciu osób. Igraszki rozpoczęły się o godz. 18-tej i trwały do późnych godzin wieczornych. Impreza odbyła się na sali gimnastycznej ZSKŚiA. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały pani Marzena Trusewicz-Żakiewicz oraz pani Małgorzata Krywko.

       Podczas igraszek przeprowadzonych zostało 18 konkurencji. Zadania z którymi mierzyli się uczniowie dotyczyły różnych dziedzin m.in. języka polskiego, języków obcych, matematyki, fizyki, biologii, przedmiotów zawodowych.  Miały one formę łamigłówek logicznych, krzyżówek, tangramów, origami. Podczas wykonywania zadań trzeba było wykazać się kreatywnością wykonując najdłuższy, statyczny most z pianki florystycznej i wykałaczek,  sprawnością manualną np. wykonując z włóczki łańcuszek szydełkiem według podanego wzoru oraz sprawnością fizyczną, uczestnicząc w konkurencjach sportowych. Po raz szósty odbył się konkurs wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie przeprowadzony przez przedstawicieli Placówki Terenowej KRUS w Giżycku. Debiutantem wśród konkurencji był turniej planszówek. Uczniowie zagrali pod czujnym okiem pani Magdaleny Czaus w grę „Na końcu języka”. Jak co roku największą atrakcją było karaoke oraz zatańczenie  przez wszystkich uczestników „belgijki” oraz zumby do piosenki piosenki ,,Chocolate - choco choco”.

       Podczas imprezy obecni byli zaproszeni goście:

       1. Jarosław Kulhawik - dyrektor ZSKŚiA
       2. Dariusz Radziulewicz – wicedyrektor ZSKŚiA
       3. Marian Mieńko - Radny Powiatu Giżyckiego, dyrektor MOSIR
       4. Anna Kutnik i Anna Binik– przedstawicielki Placówki Terenowej KRUS w Giżycku

       Nocne Igraszki z Nauką są imprezą cieszącą się dużą popularnością wśród młodzieży szkolnej i absolwentów, których tego dnia również nie zabrakło.

       Komisja Konkursowa VIII edycji Interdyscyplinarnego Konkursu „Nocne Igraszki z Nauką” oceniająca poprawność wykonania zadań, pomysłowość i kreatywność ogłosiła wyniki przyznając: I miejsce klasie 1 TEB (4), II miejsce - 2TRW oraz III miejsce- 1 TAR(4).

       Wszyscy uczniowie biorący udział w nocnych zmaganiach zostali nagrodzeni. Otrzymali dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez sponsorów oraz Radę Rodziców w ZSKŚiA.

       Sponsorami nagród byli:

       1. Rada Rodziców w ZSKŚiA
       2. Marian Mieńko
       3. KRUS
       4. Adam Saługa - Pizzeria HALO PIZZA
       5. Wiesława Grabowska- referent ds. żywienia
       6. PPH Kostrzewa Sp. j. - GIŻYCKO
       7. Samorząd Uczniowski
       8. Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”
       9. Wydawnictwo „Nowa Era”
       10. Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro

       Wszystkim sponsorom dziękujemy za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

       Gratulujemy drużynom biorącym udział w nocnych zmaganiach!

       Do zobaczenia za rok!

       Marzena Trusewicz-Żakiewicz

       Małgorzata Krywko
        

     • Mistrzostwa powiatu w halowej piłce nożnej szkół
      • Mistrzostwa powiatu w halowej piłce nożnej szkół

      • 9.11.2019 w hali Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku zostały rozegrane mistrzostwa powiatu w halowej piłce nożnej szkół ponadpodstawowych chłopców. Do zawodów zgłosiły się dwie drużyny. Nasi chłopcy pokonali Zespół Szkół Zawodowych 10 do 0.
       Brawoooo! 
       Zawody na szczeblu rejonu już w styczniu.

     • Życzliwi w ZSKŚiA
      • Życzliwi w ZSKŚiA

      • 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości. To święto pozytywnych emocji i dobrych uczynków.

       W tym dniu, w naszej szkole, idee życzliwości promowali uczniowie z klasy III TA poprzez drobne upominki i serdeczne słowo. O tym, że warto być życzliwym przekonywali również przedstawiciele naszego Samorządu Szkolnego udając się do wybranych szkół podstawowych. Zaopatrzeni w słodkie podarunki i drobne prezenty, wykonane przez młodzież z naszej szkoły, starali się umacniać więzi społeczne i wartości takie jak wrażliwość i tolerancja.

       Aby włączyć się w obchody tego święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych lub pomóc komuś zupełnie bezinteresownie.

     • Edukacja, integracja i świetna zabawa...
      • Edukacja, integracja i świetna zabawa...

      • 21 listopada - dzień pełen wrażeń. Edukacja, integracja i świetna zabawa były udziałem uczniów ZSKŚiA .

       Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku zachwyciły musicalem w iście brodway'owskim stylu pt. "Upiór w operze", a Strefa Wysokich Lotów pozwoliła spożyć nadmiar energii podczas zajęć akrobatycznych.

       To był baaaardzo udany dzień.

     • Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej dziewcząt
      • Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej dziewcząt

      • 18.11.2019 r. w hali widowiskowo-sportowej Lega w Olecku rozegrano Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.

       Reprezentantki naszej zajęły II miejsce.Rzuty karne wyłoniły zwycięzcę.

       Niestety lepiej wykonywały je dziewczęta II LO z Olecka.

       Brawo dziewczęta !!!

     • Podsumowanie Tygodnia Kariery w ZSKŚiA
      • Podsumowanie Tygodnia Kariery w ZSKŚiA

      •           

                   Kolejny raz Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku włączył się  w Ogólnopolski Tydzień Kariery, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie…”. W tym roku szkolnym  tematyka Tygodnia Kariery miała na celu wspieranie uczniów w realizacji ich pasji i zachęcanie do rozwijania zainteresowań, co warunkuje w przyszłości skuteczniejsze podejmowanie decyzji na drodze kształcenia i wyborze zawodu. Tegoroczne hasło zainspirowało nauczycieli przedmiotów zawodowych do działań zmierzających w kierunku odkrywania w sobie pasji i predyspozycji zawodowych przez uczniów lokalnych szkól podstawowych. Z tego powodu uczniowie poszczególnych kierunków kształcenia wraz z opiekunami przygotowali na holu głównym szkoły stoiska przybliżające charakter zawodu oraz możliwości dalszego kształcenia i zatrudnienia.

                   Po zapoznaniu się wystawą  ósmoklasiści mieli możliwość uczestniczenia w wybranych przez siebie warsztatach z zakresu: biznesu, florystyki, decoupageu, geodezji, reklamy, wykończenia wnętrz oraz „czystej energii”. Z kolei uczniowie szkoły podstawowej w Pozezdrzu i Rynie poznawali różne profesje i, uczestnicząc w grze edukacyjnej „Zawodowy symulator – doświadczam, projektuję, decyduję”, mogli sprawdzić się w danym zawodzie, weryfikując swoje umiejętności. Innym działaniem podjętym w ramach Tygodnia Kariery był udział naszych uczniów w prezentacji „Motywowanie samego siebie, planowanie i celowe działanie” przeprowadzonej przez  Panią Martę Knaś – doradcę koordynatora w projekcie „Warmia i Mazury doradztwem zawodowym stoi”. Kulminacją podjętych działań było spotkanie maturzystów z lokalnymi przedsiębiorcami i przedstawicielami pracodawców. Pozwoliło ono zrozumieć młodym ludziom zasady funkcjonowania na rynku pracy i prowadzenia działalności gospodarczej. Stało się jednocześnie cennym doświadczeniem w planowaniu kariery zawodowej. Wartościowych wskazówek udzielili: Pani Maria Popieluch – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Chorych z Choroba Nowotworową „Promyk”, Pani Ewa Unrug – Wiszowaty – naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Giżycko, Pani Daria Bałtulis – pośrednik nieruchomości oraz właścicielka FHU „Klarysa”, Pan Marian Romejko – właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców „Mig” oraz Pan Tomasz Kiłyk – właściciel firmy związanej z przedstawieniami artystycznymi „Tony Dźwięku”.

                   Mamy nadzieję, że przeprowadzone działania posłużyły młodym ludziom i skutkować będą właściwym i satysfakcjonującym wyborem drogi zawodowej.

        

       Anna Czernel

       Edyta Trościanko

     • ZSKŚiA w Grecji
      • ZSKŚiA w Grecji

      • Po Litwie, Turcji, Czechach, Holandii, Niemczech przyszła kolej na  „podbój” Grecji.

       W dniach 7-18 października 2019 r. 30 uczniów klas III  z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska

       i Agrobiznesu w Giżycku uczestniczyło w praktykach zawodowych w Grecji.

       Praktyki odbyły się w ramach projektu p.t. „Nowoczesne praktyki zagraniczne formą podwyższenia umiejętności zawodowych uczniów techników oraz ich mobilności na krajowym i zagranicznym rynku pracy” współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu POWER, na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna.

                       Wyjazd młodzieży był poprzedzony wizytą przygotowawczą do Leptokari położonej w południowej części Riwiery Olimpijskiej, u wschodnich zboczy masywu Olimpu przez Dyrektora Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu Jarosława Kulhawika oraz wicedyrektora – koordynatora projektu Dariusza Radziulewicza.

       Podczas praktyk uczniowie poszerzali zdobyte w szkole umiejętności oraz zdobywali nowe  doświadczenia zawodowe.

       Uczniowie technikum agrobiznesu zapoznali  się z uprawą drzew oliwnych, granatów, uprawą hydroponiczną warzyw. Wykonywali prace ogrodnicze i pielęgnacyjne na plantacjach oraz w szklarniach. Zapoznali się zasadami prowadzenia i  funkcjonowania  winnicy.

       Grecy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczniami technikum inżynierii środowiska i melioracji w zakresie  technologii nawadniania plantacji kiwi,  upraw hydroponicznych, procesów uzdatniania wody i oczyszczania ścieków oraz utylizacji odpadów komunalnych. Praktykanci zapoznali  się również z cieplną instalacją geotermalną oraz sposobami wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Ciekawe były również zajęcia związane z wykonywaniem pomiarów geodezyjnych.

       Uczniowie technikum budownictwa wykonywali różne prace budowlane i remontowe m.in przeprowadzili  kapitalny remont sali konferencyjnej  pobliskiego urzędu .

       Wszyscy praktykanci uczestniczyli w szkoleniu BHP , warsztatach  dotyczących zakładania, prowadzenia i kreowania wizerunku własnej firmy. Obowiązkowo brali udział w warsztatach kulturowo – językowych, podczas których poznali burzliwą historię Grecji, podstawowe zwroty grzecznościowe umożliwiające komunikowanie się w języku greckim, uczyli się tańców greckich.

       W czasie wolnym od praktyk nasz partner zagraniczny OLYMPUS EDUCATION SERVICES  organizował wycieczki krajoznawcze. Podczas wyjazdu do Salonik młodzież poznała zabytki i historię miasta i Grecji. Z Litochoro - greckiego Zakopanego - uczniowie przeszli wąwozem do miejsca, w którym kąpieli zażywała grecka bogini miłości Afrodyta. W Paleos Pantaleimonas podziwiali nie tylko uroki tej wioski położonej w paśmie gór Olimp, ale również widok na Riwierę Olimpijską. Wycieczka na Meteory dostarczyła kolejnych emocji. Masyw skał, na których szczytach wzniesione są prawosławne klasztory zrobił na każdym ogromne wrażenie.  Rejs na wyspę Skiathos był kolejną dawką niesamowitych przeżyć. Ze statku można było podziwiać krajobraz, a sama wyspa zaskoczyła wszystkich pięknymi, wąskimi uliczkami i unikalną, występującą tylko tam roślinnością.

       Obowiązkowym punktem programu podczas pobytu w Grecji była oczywiście kąpiel w morzu Egejskim.

       Pobyt w Grecji przyczynił się również do pogłębienia umiejętności komunikowania się w języku angielskim.

       Ciekawe zajęcia, piękna przyroda, znakomite warunki socjalne i  wyśmienite jedzenie w kompleksie hotelowym „Poseidon Palace” oraz wspaniała atmosfera na pewno na długo pozostaną w pamięci uczestników.

       Opiekę  uczniom  w czasie pobytu zapewniali organizatorzy praktyk ze strony greckiej oraz nauczyciele ze szkoły Małgorzata Krywko, Sławomir Łapkiewicz i Robert Płatosz.

       Kolejna grupa  uczniów ZSKSiA odwiedzi Grecję w maju 2020 roku.

        

       Nauczyciele ZSKŚiA

     • Kolejny sukces ZSKŚiA
      • Kolejny sukces ZSKŚiA

      • Pierwsze miejsce w Mistrzostwach Powiatu SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Brawo dziewczyny za serce i walkę. Gratulacje!

       Opiekun - Ewa Poczynek

     • Turniej pólfinałowy Mistrzostw Województwa w Piłce Nożnej Chłopców
      • Turniej pólfinałowy Mistrzostw Województwa w Piłce Nożnej Chłopców

      • W  turnieju półfinałowym Mistrzostw Województwa w Piłce Nożnej chłopców w ramach cyklu Moje Boisko Orlik, w Białej Piskiej, zajęliśmy 2 miejsce.

       Wygraliśmy 3:2 z Piszem . Awansowaliśmy do finału wojewódzkiego.

       Gratulujemy!

       Opiekun - Dariusz Pachucki

        

     • Otrzęsiny klas I
      • Otrzęsiny klas I

      • Tradycją szkoły ZSKŚiA są otrzęsiny klas I.

       W naszej szkole odbyły się w piątek 11 października.

       Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą o szkole, ale także talentem artystycznym oraz kulinarnym,

        

       Klasy I okazały się bardzo pomysłowe, odważne i sprytne. Na zakończenie tradycyjnie wszyscy zatańczyli ulubiony taniec uczniów - Belgijkę.

        

       Po odbytych "chrzcinach" klas I, uważamy, że zostały przyjęte do wspólnoty szkolnej. Mamy nadzieję, że będą mile wspominać chwile przeżyte razem z nami w szkole.

        

       Całe wydarzenie zostało przygotowane przez klasę II TRK.

        

     • JESTEŚMY W FINALE WOJEWÓDZTWA !!!
      • JESTEŚMY W FINALE WOJEWÓDZTWA !!!

      • Chodań Mateusz, Dziczek Arkadiusz, Janczurewicz Szymon, Kurcewicz Rafał, Kuźma Patryk , Perkowski Jakub, Sadocha Krystian, Skrobisz Kacper, Wilgocki Łukasz,Wojciechowski Hubert to reprezentanci naszego Zespołu Szkół, którzy pokonali drużyny Ełku,Gołdapi i Olecka w piłce nożnej.

       Zdobyli to czego oczekiwaliśmy, awans do Finału Wojewódzkiego️.

     • Mistrzostwa Powiatu SZS w piłce nożnej
      • Mistrzostwa Powiatu SZS w piłce nożnej

      • 1 października w ramach Mistrzostw Powiatu SZS w piłce nożnej dziewczęta zajęły II miejsce, chłopcy zaś w pięknym stylu wywalczyli I miejsce.

       Zawody rejonowe już w najbliższy piątek na Orliku przy SP nr 7.

       Trzymamy kciuki za chłopaków. Finał jest blisko.

     • ,,Dzień Chłopaka wg 1 TEB"
      • ,,Dzień Chłopaka wg 1 TEB"

      • Wczorajszy Dzień Chłopaka to świetna okazja, aby wybrać się na kręgle. W ten sposób klasa 1 TEB wraz z wychowawczynią postanowiła uczcić to święto. Oprócz tego była również pizza. Dziewczęta spisały się na 5+. Liczą na rewanż ze strony chłopców

     • „Pod żaglami Zawiszy”
      • „Pod żaglami Zawiszy”

      • „Pod żaglami Zawiszy” - uczeń naszej szkoły kl. 4 TB, Karol Godziembski, spełnia swoje marzenie.

       Wyruszył w dwutygodniowy rejs po Bałtyku na żaglowcu ,,Zawisza Czarny". Jest to flagowy żaglowiec Związku Harcerstwa Polskiego i jednocześnie największy żaglowiec skautowy na świecie.

       To statek z duszą, który przez ponad 50 lat swojej służby na morzach i oceanach dorobił się grupy wiernych sympatyków i fascynatów. Dzieje się tak dlatego, że każdy kto choć na krótko przebywał na jego pokładzie chłonie doskonałą atmosferę Zawiszy.

       Sentyment wielu żeglarzy do naszego żaglowca wynika też prawdopodobnie z tego, że wielu dzisiejszych wilków morskich stawiało na nim swoje pierwsze kroki - czy to jako żeglarze - czy jako oficerowie wachtowi, tak jak obecnie Karol.

     • Po raz kolejny nasza sztafeta 10x1000m najlepsza!
      • Po raz kolejny nasza sztafeta 10x1000m najlepsza!

      • Obroniliśmy zeszłoroczny tytuł mistrza wygrywając zawody powiatowe. Awansujemy do etapu wojewódzkiego. Gratulacje!!!! 

       Opiekun - Ewa Poczynek

     • Mistrzostwa Powiatu SZS w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców
      • Mistrzostwa Powiatu SZS w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

      • W dniu 24.09.2019 r. w hali sportowej ZSKŚIA odbyły się Mistrzostwa Powiatu SZS w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.

       Dziewczęta zajęły I miejsce i będą grały w zawodach rejonowych. Trzymamy kciuki by dotarły do finału.

       Chłopcy zajęli III miejsce. Awans był blisko. Rzuty karne decydowały o wyłonieniu zwycięzcy w meczu o II miejsce i awansie do rozgrywek wyższego szczebla.

       Dziękujemy kibicom za wspaniały i kulturalny doping ,a zawodnikom ambicji i woli walki sportowej. Tak trzymać.

        

       Opiekun Sylwester Choiński

     • Mistrzostwa Powiatu Szkolnego Związku Sportowego w koszykówce 3x3 Streetball dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych
      • Mistrzostwa Powiatu Szkolnego Związku Sportowego w koszykówce 3x3 Streetball dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych

      • W dniu 20.09.2019 na obiektach sportowych ZSKŚIA w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkolnego Związku Sportowego w koszykówce 3x3 Streetball dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych.

       Nasze dziewczęta zajęły I miejsce i awansowały do dalszego szczebla rozgrywek. Chłopcy zajęli miejsce IV. Składy drużyn: dziewczęta - Patrycja Bekalska, Roksana Bober, Aleksandra Górynowicz - Fundichely,Oliwia Januszkiewicz., chłopcy: Tomasz Krzemiński, Jakub Pachucki,Rafał Sak, Hubert Wojciechowski.

       Opiekun zespołów Sylwester Choiński.

       Gratulujemy

     • Impreza integracyjna kl. I TEB
      • Impreza integracyjna kl. I TEB

      • ,,Nie straszne nam wichry i burze. Nie straszne nam deszcze ulewne. Nie pochłoną nas bagna, kałuże. Nasze , peleryny, peleryny są pewne. Jesteśmy nieprzemakalni ... ". Słowa tej piosenki idealnie pasują do imprezy integracyjnej klasy 1 TEB. 18.09.2019r. uczniowie wraz z wychowawczynią : Marzeną Trusewicz-Żakiewicz oraz opiekunami: Ewą Poczynek i Sylwestrem Choińskim, udali się do Rynu do  Ośrodka Sportów Wodnych ,,Zofiówka". Zaplanowane było wspólne pieczenie kiełbasek, gry w piłkę oraz pływanie kajakami. Niestety Ryn przywitał nas deszczem. Mimo niesprzyjającej aury plan został zrealizowany ... a humory wszystkim dopisywały

     • Dzień Języka Niemieckiego
      • Dzień Języka Niemieckiego

      • 4 kwietnia 2019 w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu odbył się Dzień Języka Niemieckiego. Wydarzenie to miało spopularyzować naukę języka niemieckiego, pokazać młodzieży korzyści płynące z tej umiejętności, jak i zintegrować uczniów zaproszonych giżyckich szkół średnich. Organizatorką imprezy była p. Patrycja Młyniec oraz grupa uczniów ZSKŚiA.

       Pierwszą częścią spotkania był pisemny konkurs z języka niemieckiego. Następnie uczestnicy obejrzeli prezentacje multimedialne o krajach niemieckojęzycznych przygotowane przez uczniów klas czwartych. Zaproszona młodzież wraz z opiekunami miała również możliwość obejrzenia wystawy prac na holu głównym szkoły na temat kultury i tradycji Niemiec, Austrii, Szwajcarii. Przyjemność spotkania uświetnił słodki poczęstunek.

       Młodzież Zespołu Szkół Kształtowała Środowiska i Agrobiznesu bardzo zaangażowała się w przygotowanie Dnia Języka Niemieckiego. Pokazała, że nauka języka obcego może być pasją i inspiracją dla wyboru przyszłej drogi kariery.

        

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu
   • zsksia1@wp.pl
   • (87) 428 24 84
   • ul. T. Kościuszki 23 11-500 Giżycko
   • Inspektor Ochrony Danych: Klaudia Gzinka tel. 533 327 053 e-mail: gzinka@togatus.pl
 • Zostań naszym fanem