• Przedsiębiorca dla uczniów - uczniowie dla przedsiębiorcy

• Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe KOSTRZEWA spółka komandytowa w partnerstwie z Powiatem Giżyckim od 15 marca 2024 realizuje projekt:

„Przedsiębiorca dla uczniów – uczniowie dla przedsiębiorcy” nr FEWM.06.04-IZ.00-0029/23 współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Funduszy Europejskich dla Warmii i Mazur (FEWiM) 2021-2027, Priorytet 6: Edukacja i kompetencje EFS+ , Działanie 6.4: Edukacja zawodowa. Nabór nr FEWM.06.04-IZ.00-001/23.

Celem projektu jest nabycie kompetencji kluczowych, umiejętności zawodowych i nowych kwalifikacji zawodowych przez 126 uczniów oraz 40 nauczycieli poprzez realizację uczniowskich staży, kursów, zajęć rozwijających kompetencje oraz szkolenie nauczycieli

Czas trwania projektu: od 15.03.2024 r. do 31.08.2025 r.

Projekt jest skierowany do 126 uczennic/uczniów oraz 40 nauczycielek/nauczycieli  z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu oraz z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku.

W ramach projektu będą realizowane następujące zadania:

1.     Organizacja staży 68 uczennic/uczniów  kształcących się w zawodzie technik mechatronik, technik ekonomista, technik robót wykończeniowych w budownictwie, technik reklamy, technik mechatronik, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej ()

2.     Organizacja kursu spawania metodą MAG i TIG dla 58 uczennic/uczniów szkół partnerskich.

3.     Zwiększenie kompetencji kluczowych 126 uczennic/uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku oraz uczniów Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu uczestniczących w projekcie (126 uczniów)

4.     Organizacja szkolenia 40 nauczycielek/nauczycieli Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku oraz Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska z zakresu edukacji włączającej prowadzonego przez szkołę ćwiczeń.

5.     Organizacja 1 godzinnych konsultacji indywidualnych 126 uczennic/uczniów wspieranych w projekcie (stażystów i uczestników szkolenia) z doradcą zawodowym. Konstrukcja planu rozwoju osobistego ucznia.

6.     Organizacja sobotniej wycieczki 126 uczennic/uczniów wspieranych w projekcie (stażystów i uczestników szkoleń) do Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

7.     Zorganizowanie z udziałem 126 uczennic/uczniów (stażystów i uczestników szkoleń) dwóch wydarzeń kulturalnych na rzecz załogi Przedsiębiorstwa Kostrzewa.

Wartość projektu (całkowity koszt projektu 843 872,50 zł

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich 759 030,00 zł