• gry planszowe

• 29.05.2020 11:56
          • Od lat słynne jest stwierdzenie, że najlepsze zabawki to te, zrobione samodzielnie.
          • Nie bez przyczyny niemowlaki chętniej niż po grzechotkę, sięgają po butelkę z wodą czy z ryżem. Starsze dzieciaki budują domki czy garaże z pudełek. A jeszcze inne … zresztą co będę tyle opowiadać, lepiej sama popatrz co ciekawego można zrobić. Oto kilka propozycji gier zabawy na spędzanie czasu wolnego podczas pandemii i walkę z nudą dla Was. smiley

Piłkarzyki

Chłopcy uwielbiają piłkę nożną w każdej postaci, nawet kartonowej. Czy w Twoim domu również się sprawdzi? Przygotuj pudełko, klamerki, słomki i wypróbuj!

Kto gra w karty, ten ma łeb obdarty

Jestem maniakiem gier karcianych. W tysiąca i w 3-5-8 nie mam sobie równych! Chociaż moje dzieci, powoli stają się coraz mocniejszymi przeciwnikami. Jedyny nasz problem to ginące karty. Nie wiem jak to się dzieje, że nigdy nie leżą tam gdzie być powinny. Ale i na to znajdzie się sposób. Może partyjka w „Makao” drewnianą talią? Co Ty na to? Wystarczy na drewnianych patyczkach namalować markerem symbole.

Kółko i krzyżyk

Kolejna gra, do której nie potrzeba wiele to „Kółko i krzyżyk”. Wystarczy przecież zebrać kilka kamieni, nakrętek czy orzechów, pomalować je i gra gotowa!

Warcaby z kotkiem i myszką

Nakrętki świetnie sprawdzą się w roli pionków. Możesz ich użyć do gry w chińczyka lub w warcaby. Szachownicę i pionki w wersji do wydrukowania, znajdziesz tutaj.