• Sylwester w domu

• 30.12.2020 23:19
          •  pomysły na niezapomnianą imprezę

• Taka noc jest tylko raz w roku, dlatego większość z nas dokłada wszelkich starań, by była wyjątkowa i warta zapamiętania. Jak spędzić Sylwester w domu, żeby się nie nudzić?

Opcja 1: Impreza tematyczna

Imprezy z motywem przewodnim są niezwykle popularne od kilku lat, nie tylko z okazji Sylwestra. W tę szczególną noc można zaprosić kilkoro przyjaciół czy rodzinę i wspólnie pobawić się na tematycznej imprezie. Może to być na przykład impreza w stylu hawajskim, inspirowana Dzikim Zachodem, impreza w klimacie lat 60-tych czy z motywem przewodnim „lekarze i pielęgniarki”. Tu ogranicza nas tylko wyobraźnia! Żeby wczuć się w klimat, warto przygotować przekąski nawiązujące do motywu przewodniego oraz drinki i napoje, które także wpiszą się w temat imprezy. Do tego odpowiednie dekoracje, stroje i oczywiście muzyka. O tę ostatnią nie musisz się martwić – wystarczy internetowe radio tematyczne, np. country czy z lat 60-tych.

Opcja 2: Wielka uczta – wspólne gotowanie

Ciekawym pomysłem na spędzenie wyjątkowego wieczoru jest wspólne gotowanie z przyjaciółmi. Wymyślcie danie, które będzie główną atrakcją wieczoru i przygotujcie je razem, w wielu kombinacjach. Niech to będzie coś, czego nie jadamy na co dzień – np. sushi. Wspólne zawijanie sushi to świetna zabawa nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Taka impreza to dobry pomysł także z ekonomicznego punktu widzenia, bo na składniki do wspólnie przygotowywanego dania możecie złożyć się w kilka osób.

Opcja 3: Seans filmowy

Zawsze chciałeś obejrzeć wszystkie części Ojca Chrzestnego ale nigdy nie było na to czasu? A może zabierasz się za Władcę Pierścieni czy Hobbita? Długa sylwestrowa noc to idealna okazja, by urządzić sobie seans filmowy – w samotności, we dwoje lub w większym gronie. To także opcja ekonomiczna – wystarczy kilka filmów, duża miska popcornu i coś do picia, a sylwester w domu można spędzić w przyjemny sposób.

Opcja 4: Gry z przyjaciółmi

Ten, kto myśli, że gry planszowe i towarzyskie są dla dzieci jest w błędzie! Ostatnio bardzo modne jest granie w „planszówki” także przez dorosłych. Oczywiście nie są to te same gry, w które graliśmy jako dzieci. Wraz z przyjaciółmi można urządzić sobie seans Kalamburów lub Tabu, zagrać w Scrabble czy gry strategiczne, jak Cywilizacja. Zawsze sprawdzi się także znana Jenga czy Twister. Gry można kupić, ale w wielu większych miastach można je także wypożyczyć. Podobnie jak w przypadku wieczoru filmowego, sylwester w domu z grami planszowymi nie będzie bardzo kosztowną imprezą.