• MUSICAL

• 31.12.2020 13:50
          •   POMYSŁ  NA SYLWESTRA W DOMU   surprise

Mamy trudny czas. Pandemia, obostrzenia, zakazy, zamknięte lokale, brak imprez.

Na spędzenie Sylwestra na balu nie mamy co liczyć. Większość z nas, młodzi czy starsi będzie tego wieczoru w domu. Nie oznacza to jednak, że musimy się nudzić. Nawet będąc w domu z rodzicami możemy się nieźle bawić. Wystarczy włączyć film muzyczny, który poprzez akcję, dialogi, a przede wszystkim muzykę i taniec “połączy pokolenia. A może okaże się, że mama czy tata świetnie tańczą, mają ciekawe wspomnienia, bo też byli młodzi, zakochani. Spróbujmy !

GREASE”

“Grease”  to pierwsza musicalowa propozycja. Choć premiera miała miejsce ponad 40 lat temu, a sama akcja filmu toczy się w latach 50-tych, piosenki z tego musicalu do dziś są popularne i znane nawet młodzieży.

W rolach głównych występują John Travolta i Olivia Newton-John. O ile Travolta znany jest z ról w filmach sensacyjnych, tu  jest doskonałym tancerzem i piosenkarzem.

Danny (J.Travolta) i Sandy (O.Newton-John) zakochują się w sobie podczas wakacji. Przypadkiem spotykają się w jednym z kalifornijskich liceów i okazuje się, że będą w tej samej szkole. Niestety Sandy jest dziewczyną dobrze ułożoną i przeżywa rozczarowanie, gdy widzi, że Danny jest nieokrzesanym przywódcą szkolnego gangu. Danny również wstydzi się przyznać przed kolegami, że zakochał się w skromnej, spokojnej i cichej dziewczynie. Należą do różnych światów a ich miłość zdaje się nie mieć szans przetrwania. Cóż, muzyka i taniec przełamują bariery, łączą to, czego na pozór nie da się połączyć…

W wielokrotnie  nagrodzonym filmie mamy prawdziwą podróż w   przeszłość -  narodziny rock’n’rolla,   wyścigi cadillaców, a przede wszystkim mnóstwo fantastycznej muzyki i tańca.

“ROCKY HORROR PICTURE SHOW”

Inną propozycją  jest “Rocky Horror Picture Show”, film łączący musical z elementami horroru, komedią i fantasy. Mimo upływu wielu lat od premiery

w 1975 roku dzieło Jima Sharmana do dzisiaj cieszy się popularnością, a nawet doczekał się remake'u w 2016 roku.

Młodym narzeczonym psuje się podczas podróży samochód i trafiają do zamku szalonego naukowca doktora Frank-N-Furtera. W roli tej zobaczymy Tima Curry. W zamku czekają ich różne dziwne zdarzenia, postacie. Doktor kojarzy się ze znaną postacią Frankensteina.

W rolach narzeczonych występują Susan Sarandon (Janet) i Barry Bostwick (Brad).

Pomieszanie fantasy, horroru, gdzie nie wiadomo co jest rzeczywistością, a co złudzeniem okraszone świetną muzyką i tańcem może być urozmaiceniem sylwestrowego wieczoru.

To tylko dwie propozycje z wielu musicali, które można obejrzeć.

Każdy może wybrać coś dla siebie. Zatem :

WESOŁEJ ZABAWY!!

Źródło:https://www.filmweb.pl/film/Grease-1978-5933